• پیامبر اکرم فرمودند :هرکس چهل روز خود را برای خدا خالص کند ، چشمه های حکمت از قلب وی بر زبانش جاری شود
  • امام على(ع) :هیچ شرافتى،چون دانش نیست .
  • رسول خدا(ص)فرمودند : نزدیک ترین مردم به مقام نبوّت،اهل جهاد و دانش اند.
  • دانشگاه آزاد اسلامی واحد هرند ، نزدیک ترین دانشگاه آزاد اسلامی در شرق اصفهان
1

تقویم آموزشی نیمسال

ترم مهرماه 1400

انتخاب واحد

 

1400/06/13

لغایت

1400/06/25

شروع کلاسها

1400/06/27

حذف و اضافه

 

1400/07/3

لغایت

1400/07/10

 

پایان کلاسها 1400/10/16

امتحانات پایان ترم

1400/10/18

لغایت

1400/10/30

 

 

**********************

**********************

**********************

چارت سازمانی معاونت

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
معاون آموزشی و دانشجویی :
مهندس امین ایمانیان 
تلفن مستقیم : 03126334361
ایمیل : imanian@harandiau.ac.ir  
 
معاونت آموزشي
معرفي
آموزش اگر مهمترين مأموريت و دستوركار يك مجموعه آموزش عالي نباشد، يكي از مهمترين مأموريتها و وظايف تعريف شده براي هردانشگاه مي­باشد، هر چند فلسفه وجودي دانشگاهها از مراكز آموزش ­محور درحال تغييربه مراكز پژوهش­محور مي‌باشد. در حوزه معاونت آموزشي آنچه هدف و نقطه دستيابي تعريف مي­گردد، تربيت نيروي انساني متخصصي است كه توان انديشيدن به مشكلات حال وآينده جامعه را داشته باشد و در اين راستا داشتن كادر هيأت علمي قوي و روزآمد يكي از مهمترين فاكتورها مي­باشد . پي­ريزي برنامه­هاي آموزشي و درسي مناسب و تنظيم حضور دانشجويان دركلاسها، كارگاهها و دسترسي دانشجويان به امکانات آموزشی- پژوهشی مهمترین فرآیندی است که در دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی جریان دارد و به واسطه محور بودن دانشجو و ارتقای سطح علمی آنان در این مسیر توجه خاص خود را می­طلبد. از این دید است که یک نظام آموزشی پویا می­تواند در امر تسهیل تحصیل و شکوفایی استعدادهای دانشجویان مؤثر واقع گردد و در نهایت به تولید علم سرعت بیشتری ببخشد.حوزه معاونت آموزشی این دانشگاه هم سعی نموده که این موضوع را تحقق بخشد و با اجرای مقررات و آئین­نامه­های آموزشی، گسترش کمّی و کیفی فعالیتهای آموزشی با توجه به زمانبندی های کوتاه‌مدت و بلندمدت دانشگاه، تقویت و جذب هیأت علمی در سطوح عالی، نظارت بر فعالیتهای جاری آموزشی دانشکده­ها، پاسخگويی به مشکلات دانشجویان و فراهم نمودن زمینه ­های رضایتمندی آنان و ایجاد نمودن بستری مناسب جهت توسعه و گسترش تحصیلات تکمیلی گام بردارد.
مسئوليت ها
اهم مسئولیتهای معاونت آموزشي را می­توان فهرست­وار چنین بیان کرد:
برنامه­ريزي و نظارت بر امور آموزشي دانشكده ­ها و گروههاي آموزشي.
ارائه خدمات آموزشي به دانشجويان از جمله ثبت نام، انتخاب واحد و برنامه ­هاي درسي ترميك و ساليانه.
ارائه پیشنهاد در زمینه­های برنامه آموزشی و نحوه اجرای برنامه های آموزشی.
بررسی کیفیت آموزشی واحد و اظهار نظر در خصوص کلیه موضوعاتی که در ارتباط باامور آموزشی است
بررسي نيازمنديهاي واحد و منطقه از لحاظ تنوع رشته­هاي تحصيلي موجود و ميزان نياز به رشته­هاي تحصيلي جديد و پيگيري روند معمول براي دريافت مجوز تأسيس رشته­هاي تحصيلي جديد در واحد.
نظارت بر حسن اجرای دستورالعملها، ضوابط و مقررات آموزشی اعلام­شده از سوي سازمان مركزي دانشگاه آزاد اسلامي
معاونت دانشجويي
معرفي
دانشگاه جامعه اي تكاملي است كه در آن دانشجو با حمايتو چالش و تلاش براي موفقيت روبرو مي گردد. دانشجويان در محيط دانشگاه فرصت مي يابندتا ارزش هاي شخصي شده -  هويت، هوش و توانايي ارتباط بين فردي خويش را در تعامل باديگر اركان دانشگاه در معرض قضاوت و ارزيابي قراردهند..
حوزه معاونت دانشجويي همگام با بخش هايآموزشي و پژوهشي دانشگاه در تلاش است تا دانشجويان در محيطي آرام ، راحت و احساسآرامش و آسايش به اجراي برنامه هاي آْموزشي و پژوهشي خويش بپردازند. ساختار ادارياين حوزه شامل معاون دانشجويي، مديركل امور دانشجويي، دفتر مشاوره و راهنمايي،اداره تربيت بدني، اداره رفاه و خدمات دانشجويي، اداره امور خوابگاه ها، دفتر كميته انضباطي دانشجويان و اداره فارغ التحصيلان مي باشد.
 
اداره رفاه و خدمات دانشجويي
امور رفاهي و خدماتي دانشجويان به شرح زيرمی باشد:
الف- امور تغذيه:
تهيه و توزيع يك وعده غذاي گرم براي دانشجويان به قيمت يارانه‌اي كه رزرو و توزيع غذا توسط كارت هاي هوشمند تغذيه انجام مي‌شود. هر دانشجو در بدو ورود به دانشگاه و مراجعه به امور دانشجویی كارت هوشمند تغذيه دريافت و با استفاده از دستگاه هاي رزرو غذاي نصب شده نسبت به رزرو غذا تا يك ماه بعد اقدام مي نمايد.
 ب- بيمه حوادث دانشجويي:
 تمام دانشجويان در ابتداي هرسالتحصيلي با پرداخت مبلغ 5000 ريال به مدت يكسال تحت پوشش صندوق تأمين خسارت حوادث دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي قرار مي گيرند. دانشجوياني كه در اثر حادثه متحمل خسارت شوند، مي توانند با مراجعه به اداره رفاه و خدمات دانشجويي و تكميل فرم هاي مربوط، هزينه هاي پرداخت شده را بر اساس بخشنامه هاي مربوط دريافت نمايند.
 ج- بازديدهاي علمي
انجام بازديدهاي علمي تخصصي كه از طرف استادان دروس و بر اساس سرفصل درس درخواست مي‌گردد توسط اين اداره برنامه ريزي واجرا مي شود.
 د- نقلو انتقالات دانشجويي:
 دانشجوياني كه به هر دليل پس از قبولي در دانشگاه قصد تغيير دانشگاه محل تحصيل خويش را دارند، مي توانند با مراجعه به دفتر نقل و انتقالات دانشجويي درخواست جابه جايي محل تحصيل نمايند. دانشجويان جهت اطلاع از آئين نامه نقل و انتقالات مي توانند به اینلینک مراجعه نمايند 
 دفتر مشاوره و راهنمايي
مشاوره تحصيلي ،فرآيند كمك به دانشجويان در توسعه برنامه هاي آموزشي به منظورشناخت زندگي و اهداف شغلي آنهاست. مشاوره تحصيلي از آغاز پديد آمدن دانشگاه بخشي ازآن بوده است .
مركز مشاوره و خدمات روانشناسي دانشگاه زير نظر معاونت دانشجويي به دانشجوياني كه در زمينه مسائل آموزشي ،اجتماعي و فردي نياز به كمك و يا راهنمايي داشته باشند، با بهره گيري از تجارب و دانش روانشناسي مشاوران و متخصصان تعليم وتربيت ارائه خدمت مي نمايد. علاوه بر اين دفتر مشاوره و راهنمايي دانشگاه مددكاري دانشجويان را در صورت لزوم تا حد خانواده نيز گسترش مي‌دهد و از اين طريق سعي دارد محيطي امن و آرام براي رشد و تعالي دانشجويان فراهم آورد. 
ستاد شاهد و ايثارگران
ستاد دانشجويان شاهد و امور ايثارگران دانشگاه يكي ديگر از بخش هاي حوزه معاونت دانشجويي مي باشد كه وظيفه آن ارائه خدمات آموزشي، فرهنگي و پژوهشي به دانشجويان شاهد و ايثارگر مي باشد. دانشجويان شاهد و ايثارگر مي توانند با مراجعه به دفتر اين ستاد از نزديك با آيين نامه ها، بخشنامه ها و روند ارائه خدمات اين مركز آشنا شوند. برگزاري كلاس هاي فوق برنامه ورزشي، هنري، آموزش زبان انگليسي وكلاس هاي تقويت بنيه علمي بخشي از فعاليت هاي اين ستاد مي باشد.

 


• همایش 1
1• سایت ایران کنفرانس
1