• پیامبر اکرم فرمودند :هرکس چهل روز خود را برای خدا خالص کند ، چشمه های حکمت از قلب وی بر زبانش جاری شود
  • امام على(ع) :هیچ شرافتى،چون دانش نیست .
  • رسول خدا(ص)فرمودند : نزدیک ترین مردم به مقام نبوّت،اهل جهاد و دانش اند.
  • دانشگاه آزاد اسلامی واحد هرند ، نزدیک ترین دانشگاه آزاد اسلامی در شرق اصفهان
1

تقویم آموزشی نیمسال

دوم  98 ـ 97

انتخاب واحد

(ورودی های قدیم)

 

1397/11/6

لغایت

1397/11/11

ثبت نام با تآخیر

 

شروع کلاسها

1397/11/13

حذف و اضافه

1397/11/27

لغایت

 1397/12/2

حذف اضطراری

 

پایان کلاسها

1398/3/23

امتحانات پایان ترم

1398/3/25

لغایت

1398/4/6

 

 

 

معرفی سایت های علمی گروه مهندسی برق

 

www.web-ee.com
سایت WEBEEارائه کننده اطلاعات و اخبار در زمینه مهندسی برق و الکترونیک می باشد . در سایت به آخرین پیشرفت ها و رویداد ها پرداخته می شود . همچنین می توان مطالبی به عنوان خودآموز الکترونیک را در این سایت مشاهده نمود و از آنها استفاده کرد ، ماشین های محاسب ONLINEدر سایت برای محاسبات تخصصی مدارات الکترونیکی قرار داده شده اند ، از انتشارات و مجلات موسسه نیز می توان در سایت بهره برد . مطالب دیگر سایت تحت عناوین آموزش ، LINK ها ، DOWNLOADS و امکانات جستجو ارائه می شوند .
www.electronicsee.com/
در این سایت به معرفی مرکزی پرداخته می شود که در زمینه ارائه اطلاعات و منابع به علاقمندان و متخصصان رشته الکترونیک فعالیت دارند . منابع اطلاعاتی و آموزشی ، منابع عمومی ، استانداردهای مهندسی و امکان دریافت خبرنامه موسسه از طریق پست الکترونیکی از موارد خدماتی این سایت می باشند .
www.motorcontrol.com/
این سایت به نام  MOTOR CONTROLدر زمینه انواع موتورها و نحوه کنترل آنها به بحث می پردازد . انواع موتورهای AC , DC , SERVOو سایر انواع موتورها و نحوه کنترل آنها و همچنین چگونگی طراحی موتورها ، کاربرد هر کدام از انواع موتورها ، تعمیرات ، بخش ها و قسمت های موتور و آموزش طراحی و ساخت موتور را می توان در این سایت مشاهده نمود . در سایت امکان دسترسی به مقالات و تحقیقات به عمل آمده درباره الکترونیک نیز موجود می باشد .
http://ee.cleversoul.com/
در این سایت به خبر رسانی و در فراهم کردن برنامه ها و نرم افزارهای الکترونیک در برای علاقمندان و متخصصان این رشته پرداخته می شود . همچنین اخبار ، پروژه ها و مجلات الکترونیکی زیادی را می توان در این سایت مشاهده نمود . میکروکنترل ها ، پروژه ها ، نرم افزارها ، معرفی کتاب ، سخت افزارها و منابع اطلاعاتی و آموزشی را می توان از مطالبی دانست که در این سایت ارائه می شوند . 
www.circuitsage.com/tline.html
در این سایت به آموزش چگونگی طراحی یک شبکه و خط انتقال اطلاعات پرداخته می شود . انواع نرم افزار طراحی ، طراحی پهنای باند ، طراحی فیلترها ، LNA ، ترانسیور و بسیاری مطالب آموزشی دیگر را می توان در این سایت مشاهده نمود
.
www.macgen.com/calcul.html
در این سایت یک ماشین حساب پیشرفته و تخصصی برای محاسبه توان و قدرت ژنراتورها برای انتقال نیرو ارائه می شود . این ماشین حساب از توانائی بالائی برخوردار می باشد و باید به صورت ONLINE از آن استفاده شود .
http://ecmweb.com/
این سایت به معرفی مجله تخصصی الکترونیک EC&Mمی پردازد . این مجله در زمینه ارائه مطالب و مقالات تخصصی الکترونیک فعالیت می کند . در سایت می توان اخبار ویژه ، تولیدات برتر ، مجلات و خبرنامه های مهم ، آرشیو مجله ، منابع اطلاعاتی ، LINKبه سایت های مربوط به موضوع سایت و همچنین تخقیقات به عمل آمده و امکانات SEARCH را مشاهده نمود
.www.nulec.com.au/misc/gen_inf/glossary.html
این سایت متعلق به موسسه NU LECمی باشد که در زمینه تولید دستگاه های الکترونیکی فعالیت می کند . امکان جستجو برای محصول مورد نظر بازدید کننده در سایت قرار داده شده است . همچنین می توان یک واژه نامه تخصصی را در این سایت مشاهده نمود . علاوه بر این مواردی چون مجلات و خبرنامه ها ، تولیدات موسسه ، DOWNLOADS ، جستجو و امکانات ثبت نام در سایت برای کاربر فراهم گردیده است .
www.mathcad.com/
در این سایت یک نرم افزار تخصصی الکترونیک به نام  MATHCADارائه می شود . این نرم افزار قدرتمند توانائی انجام طراحی و محاسبات تخصصی در الکترونیک را دارا می باشد . در سایت محصولات شرکت ، منابع نرم افزار و امکانات DOWNLOAD وجود دارد .
http://icmaster.com/
سایت EMMبه معرفی منبع اطلاعاتی ONLINE خود با عنوان IC MASTERمی پردازد . در این سایت امکان دسترسی به اطلاعات ICهای مختلف وجود دارد . این سایت می تواند ابزار کمکی بسیار قدرتمندی برای متخصصان الکترونیک محسوب گردد . امکان جستجو ICدر سایت بر اساس شماره ، کارخانه سازنده و انواع تیپ IC وجود دارد . در سایت می توان به روزنامه ها و خبرنامه های الکترونیکی ، کاتالوگ محصولات تولید شده در شرکت های تولیدی ، مجله ELECTRONIC MASTER و ELECTRONIC PRODUCT ، آرشیوهای سایت ، LINKهای اینترنتی و آرشیو IC MASTERدسترسی پیدا کرد .
www.fillfactory.com/index2.htm
در این سایت به معرفی موسسه CYPRESS پرداخته می شود که در زمینه تولید انواع سنسورهای تصویری برپایه CMOS ها فعالیت دارد . در سایت می توان انواع محصولات و تکنولوژی های ساخت محصولات موسسه را مشاهده نمود . همچنین امکان طراحی سنسور تصویری دلخواه در سایت وجود دارد ، منابع اطلاعاتی سایت نیز در دسترس بازدیدکنندگان قرار دارد
.http://microcontroller.com
این سایت به نام MICROCONTROLLERبه معرفی مرکز تخصصی اطلاعات الکترونیک پرداخته می شود . در سایت می توان اخبار سایت ، میکروکنترل ها ، مقالات ، آموزش ، تولیدات جدید و بسیاری مطالب دیگر را مشاهده کرد . مطالب منتشر شده در این سایت بسیار گسترده می باشند ، برای دستیابی به آنها به خود سایت رجوع شود .
www.redcircuits.com/
در این سایت به طراحی انواع مدار الکترونیکی صوتی پرداخته می شود . مدارهای آماده و تخصصی بسیاری را می توان در سایت مشاهده کرد . آمپلیفایر 18 وات صوتی ، آمپلیفایر 25 وات MOSFETصوتی ، آمپلیفایر 10 وات صوتی همراه با تقویت BASS و انواع مدارات دیگر که همگی کاملا عملی می باشند و در سایت به صورت کامل توضیح داده شده اند از مواردی می باشند که در این سایت قرار داده شده اند .
www.ee.upenn.edu/rca/software/abel/abel.primer.html
این سایت ارائه کننده کتابی درباره زبان برنامه نویسی می باشد که برای مدارات منطقی به کار می رود تحت عنوان ABEL که مخفف (Advanced Boolean Equation Language) می باشد . کتاب را که توسط دانشگاه PENNSYLVANIA ارائه شده است را می توان به طور کامل از طریق این سایت دریافت نمود .
www.iserv.net/~alexx/lib/tutorial.htm
این سایت را می توان یکی از قدرتمند ترین سایت های مرجع الکترونیک دانست که در دسترس عموم قرار دارد . این سایت به عنوان یک کتابخانه دیجیتالی به ارائه کتاب های مهندسی الکترونیک در زیرمجموعه های مختلف می کند . در سایت یک INDRXالفبائی قرار داده شده است تا با وسیله آن کتاب مورد نظر را جستجو کرد .
www.softdsp.com/home/home.htm
این سایت به معرفی سیستم های انتقال اطلاعات به طریقه بی سیم یا WIRELESSمی پردازد . محصولات شرکت ، نرم افزارهای طراحی ، راهنمای محصولات تحت فرمت PDFو معرفی محصولات تولید شده با آخرین تکنولوژی روز از دیگر مواردی می باشد که در این سایت مشاهده می شود .
www.greatrivertech.com/
این سایت با نام رودخانه تکنولوژی به ارائه اطلاعات درباره محصولات شبکه و انتقال DATAمی پردازد . در سایت طراحی نرم افزار ، طراحی سخت افزار ، کارت های شبکه توسط متخصصان انجام می پذیرد . همچنین منابع اطلاعاتی بسیاری در سایت در اختیار مراجعه کنندگان قرار می گیرد ، امکان DOWNLOADنیز فراهم آمده است .
www.adream.fr/radiocalc/english.html
در این سایت یک ماشین حساب تخصصی برق و الکترونیک ارائه شده است . در این ماشین محاسب امکان محاسبه فرمول ها و مسائل الکترونیک امکان پذیر می باشد . این ماشین حساب به صورت OFFLINEهم کار می کند ولی برای برخی محاسبات نیاز به وصل شدن به شبکه پیش می آید

 


• همایش 1
1

• معرفی سایت های علمی گروه مهندسی برق
• معرفی سایت های علمی گروه مهندسی عمران
1


• سایت ایران کنفرانس
• سامانه گردهمایی ها و همایشهای ایران
1